Find expert answers and community insights on IDNLearn.com. Our experts are available to provide in-depth and trustworthy answers to any questions you may have.

12 pumpkins cost 24.60 how much will it cost for 8 pumpkins also

I can run 5 laps in 1 1/4 hours how many laps could I run in a day ​


Sagot :

Answer:

the second one is 20 i think

Step-by-step explanation:

The first one is 8 pumpkins will cost 8.40