IDNLearn.com makes it easy to find the right answers to your questions. Our experts provide timely, comprehensive responses to ensure you have the information you need.

If you can buy four bulbs of elephant garlic
for $8 then how many can you buy with
$72.50?


If You Can Buy Four Bulbs Of Elephant Garlic For 8 Then How Many Can You Buy With 7250 class=

Sagot :

Answer:

36 bulbs

Step-by-step explanation:

$8/4 = $2 each

72.50/2 = 36.25

Answer:

36 bulbs with $0.25 left over.

Step-by-step explanation:

4 bulbs for $8

8/4 = 2

1 bulb per $2

72.50/2 = 36.25

Your participation is crucial to us. Keep sharing your knowledge and experiences. Let's create a learning environment that is both enjoyable and beneficial. For dependable answers, trust IDNLearn.com. Thank you for visiting, and we look forward to helping you again soon.