IDNLearn.com makes it easy to get reliable answers from knowledgeable individuals. Ask anything and receive immediate, well-informed answers from our dedicated community of experts.
3 Ms. Thompson bought pound of pasta salad at the deli. She bought a pound more of macaroni salad than she bought of pasta salad. She spent $5.04 on the macaroni salad. What is the cost per pound of the macaroni salad?
Thank you for using this platform to share and learn. Keep asking and answering. We appreciate every contribution you make. Thanks for visiting IDNLearn.com. We’re dedicated to providing clear answers, so visit us again for more helpful information.