IDNLearn.com is your go-to resource for finding precise and accurate answers. Discover trustworthy solutions to your questions quickly and accurately with help from our dedicated community of experts.
First divide
6/2.5=2.4
Then multiply
7.45*2.4=17.88
6 pounds of apples cost $17.88