Ask questions, share knowledge, and connect with a vibrant community on IDNLearn.com. Discover reliable and timely information on any topic from our network of knowledgeable professionals.
Answer:
The best estimate is $1.97 per gallon
Step-by-step explanation:
Take the Cost- 39.95 then divide it by the gallons- 20.3 this gives you the price per gallon