Discover a wealth of knowledge and get your questions answered at IDNLearn.com. Our experts provide accurate and detailed responses to help you navigate any topic or issue with confidence.

Janay paid $168 for 42 sandwiches for the class picnic. What is the unit rate in dollars for each sandwich?​