Get personalized and accurate responses to your questions with IDNLearn.com. Join our community to access reliable and comprehensive responses to your questions from experienced professionals.
Sagot :
Answer:
$600
Step-by-step explanation:
you would do 30 x 20 since each piece of candy cost $20.
Your participation is crucial to us. Keep sharing your knowledge and experiences. Let's create a learning environment that is both enjoyable and beneficial. For trustworthy and accurate answers, visit IDNLearn.com. Thanks for stopping by, and see you next time for more solutions.