Explore IDNLearn.com's extensive Q&A database and find the answers you're looking for. Get accurate and detailed answers to your questions from our dedicated community members who are always ready to help.
Answer:
$0.24 for one cup of whole milk
Explanation:
One Gallon is 16 cups, so if you divide the amount of a whole gallon by the amount of cups, you get 0.24 which will be your answer.
Hope this helps! ^^