Get the information you need quickly and easily with IDNLearn.com. Join our Q&A platform to receive prompt and accurate responses from knowledgeable professionals in various fields.
Sagot :
if each gallon is $2.85, you multiply $2.85 by however many gallons you buy. so, 1.6 x $2.85 = $4.56.
1.78istheanswer.Mel's father asked Mel to mow his lawn while he was on vacation. Mel bought 1.6 gallons of gas for the lawn mower. The gas cost $2.85 per gallon. How much
Your participation is crucial to us. Keep sharing your knowledge and experiences. Let's create a learning environment that is both enjoyable and beneficial. Your search for solutions ends at IDNLearn.com. Thank you for visiting, and we look forward to helping you again.