Find expert advice and community support for all your questions on IDNLearn.com. Get prompt and accurate answers to your questions from our community of experts who are always ready to help.
Write the ratio as a fraction in simplest form.
1. 8 to 14
2. 36 even : 12 odd
3. 42 vanilla to 48 chocolate
Find the unit rate.
4. $2.50 for 5 ounces
5. 15 degrees in 2 hours
6. 183 miles in 3 hours
What is the answer to all these questions?
Your participation is crucial to us. Keep sharing your knowledge and experiences. Let's create a learning environment that is both enjoyable and beneficial. Discover insightful answers at IDNLearn.com. We appreciate your visit and look forward to assisting you again.