From simple queries to complex problems, IDNLearn.com provides reliable answers. Ask your questions and receive detailed and reliable answers from our experienced and knowledgeable community members.
Sagot :
Answer:
2: For every gallon of gas purchased, $3.75 was paid.
Step-by-step explanation:
Both options 1 and 3 would require having a dot plotted at those points to be sure, and they're close but they're still approximations. And option 4 is irrelevant. However the point at (4,15) can be used to check option two: 15/4 = 3.75 , ie the price per gallon of gas.
Answer:
2: For every gallon of gas purchased, $3.75 was paid.
Step-by-step explanation:
We appreciate your participation in this forum. Keep exploring, asking questions, and sharing your insights with the community. Together, we can find the best solutions. Your questions are important to us at IDNLearn.com. Thanks for stopping by, and come back for more reliable solutions.