IDNLearn.com is the perfect place to get detailed and accurate answers to your questions. Our platform is designed to provide quick and accurate answers to any questions you may have.

Niveen makes muffins and sells them for $0.65 each. To make 12 muffins, she must spend $5.25 on muffin mix, $0.75 on vegetable oil, and $0.87 on eggs. The smallest batch of muffins Niveen can make is 12 muffins.

what would result in Niveen earning a profit?