IDNLearn.com provides a comprehensive solution for all your question and answer needs. Our Q&A platform offers detailed and trustworthy answers to ensure you have the information you need.

(04.01)Which unit rate is the lowest price per ounce?
Choice A: 15 ounces of chocolate chips for $2.49
Choice B: 20 ounces of chocolate chips for $3.32
O Choice A
Choice B
The unit rates are equal.
O the unit rates cannot be determined.