Dive into the world of knowledge and get your queries resolved at IDNLearn.com. Our platform is designed to provide trustworthy and thorough answers to any questions you may have.

Natalie bought 4 large drinks and 4 large bags of popcorn. Each bag of popcorn cost $4.00 each and she spent $26. How much was each large drink?

WRITE AN EQUATION

HELP ASAP WILL MARK BRAINLEST