Join the growing community of curious minds on IDNLearn.com and get the answers you need. Get thorough and trustworthy answers to your queries from our extensive network of knowledgeable professionals.

A pound of chocolate costs 7 dollars. Rachel buys p pounds. Write an equation to represent the total cost c that Rachel pays.

A Pound Of Chocolate Costs 7 Dollars Rachel Buys P Pounds Write An Equation To Represent The Total Cost C That Rachel Pays class=

Sagot :

Answer:

c = 7p

Step-by-step explanation:

i think