From health tips to tech hacks, find it all on IDNLearn.com. Ask your questions and receive accurate, in-depth answers from our knowledgeable community members.
Luke makes fruit cakes for a stall at a village fete. It costs Luke £1.80 for
the ingredients for each cake. If he wants to make exactly 35% profit on
each cake, how much money should Luke charge for each cake?
We are delighted to have you as part of our community. Keep asking, answering, and sharing your insights. Together, we can create a valuable knowledge resource. Your questions find clarity at IDNLearn.com. Thanks for stopping by, and come back for more dependable solutions.