IDNLearn.com offers a comprehensive solution for all your question and answer needs. Join our interactive Q&A platform to receive prompt and accurate responses from experienced professionals in various fields.

Correct answer gets brainliest and 5 starts

Correct Answer Gets Brainliest And 5 Starts class=

Sagot :

Answer:

A

Step-by-step explanation:

The unit price will be the slope of the line which is 8, so the unit price is $8/1 lb