Find the best solutions to your problems with the help of IDNLearn.com. Our platform offers detailed and accurate responses from experts, helping you navigate any topic with confidence.
Answer:
30$
Step-by-step explanation:
12/400=0.03$ cost per g
1 kg = 1000 g
price per kg = 0.03*1000=30$