Find the best solutions to your problems with the help of IDNLearn.com's experts. Get accurate answers to your questions from our community of experts who are always ready to provide timely and relevant solutions.

if oranges cost 2$ and each and you buy 27 oranges how much do u neec to spend

Sagot :

Answer:

$54 Dollars

Step-by-step explanation:

just multiply 27 by 2 and you get $54

$54. 27 (the amount of oranges) multiplied by $2 (the price) is $54.