IDNLearn.com makes it easy to find answers and share knowledge with others. Get timely and accurate answers to your questions from our dedicated community of experts who are here to help you.

PLEASE HELP URGENT. WILL BE MARKED AS BRAINLIEST.

PLEASE HELP URGENT WILL BE MARKED AS BRAINLIEST class=

Sagot :

(If you dont care much for the explanation)

ANSWER IS
$131.35


If 1 liter of milk is $17 3/4 we just need to find the cost for 7 2/5.
Since we’re working with money we have to turn the $17 3/4 and 7 2/5 into a decimal so its ($17.75) and 7.40

Anyways we multiply those numbers to find the cost of 7 2/5 liters
( 17.75 x 7.40) and the answer is $131.35