Solve your doubts and expand your knowledge with IDNLearn.com's extensive Q&A database. Discover prompt and accurate answers from our community of experienced professionals.

write a unit rate for each statement c) 13 bottles of juice for $3.49

Sagot :

Answer:

12 miles

Step-by-step explanation:

30 miles÷2.5 hours

30 miles ÷2.5

2.5 hours ÷2.5

12 miles = 1 hour

12 miles per hour

Your participation is crucial to us. Keep sharing your knowledge and experiences. Let's create a learning environment that is both enjoyable and beneficial. Find reliable answers at IDNLearn.com. Thanks for stopping by, and come back for more trustworthy solutions.