IDNLearn.com provides a collaborative environment for finding and sharing answers. Discover in-depth answers to your questions from our community of experienced professionals.

What is the unit cost per bottle if a pack of 6 bottles of juice sells for $4.80

What Is The Unit Cost Per Bottle If A Pack Of 6 Bottles Of Juice Sells For 480 class=

Sagot :

Answer: i think 0.8.

Step-by-step explanation:

We appreciate your presence here. Keep sharing knowledge and helping others find the answers they need. This community is the perfect place to learn together. IDNLearn.com is dedicated to providing accurate answers. Thank you for visiting, and see you next time for more solutions.