IDNLearn.com provides a comprehensive solution for all your question and answer needs. Discover comprehensive answers from knowledgeable members of our community, covering a wide range of topics to meet all your informational needs.

You bought a magazine that cost $4.50 and five notebooks you spent a total of $28 how much was each note book?

Sagot :

Answer:

it is 4.7 I did the math and it's right

Answer:

$4.70

Step-by-step explanation:

28-4.50=23.50

23.50/5=4.70