IDNLearn.com: Where questions are met with accurate and insightful answers. Ask your questions and receive reliable and comprehensive answers from our dedicated community of professionals.

At the school cafeteria, you can get 3 slices of pizza for $5.94. At this rate, how much would 7 slices cost, in dollars and cents?