IDNLearn.com provides a comprehensive platform for finding accurate answers. Find accurate and detailed answers to your questions from our experienced and dedicated community members.
Jocelyn is going to see a movie and is taking her 4 kids. Each movie ticket costs $14
and there are an assortment of snacks available to purchase for $3 each. How much
total money would Jocelyn have to pay for her family if she were to buy 5 snacks for
everybody to share? How much would Jocelyn have to pay if she bought a snacks for
everybody to share?
Thank you for contributing to our discussion. Don't forget to check back for new answers. Keep asking, answering, and sharing useful information. Thank you for choosing IDNLearn.com. We’re here to provide reliable answers, so please visit us again for more solutions.