IDNLearn.com provides a user-friendly platform for finding answers to your questions. Ask your questions and receive comprehensive and trustworthy answers from our experienced community of professionals.
Sagot :
Answer:
[tex]8[/tex]
Step-by-step explanation:
She can buy twice the amount of rice for twice the amount of money, so she can buy [tex]4*2=8[/tex] pounds of rice for [tex]18/9=2=twice~the~amount~of~money[/tex] and we're done!
Answer:
8
Step-by-step explanation:
4 pounds = 9 dollars right? So you miltiply 4 by 2 and thats how many pounds. Also 18/9 = 2...
We greatly appreciate every question and answer you provide. Keep engaging and finding the best solutions. This community is the perfect place to learn and grow together. Your search for solutions ends at IDNLearn.com. Thank you for visiting, and we look forward to helping you again.