IDNLearn.com makes it easy to get reliable answers from experts and enthusiasts alike. Ask your questions and receive prompt, detailed answers from our experienced and knowledgeable community members.
Christine got a prepaid debit card with $30 on it . For her purchase with the card , she bought some bulk ribbon at a craft store . The price of the ribbon was 12 cents per yard. If after that purchase there was $27.48 left on the card, how many yards of ribbon did christine buy?
We appreciate your presence here. Keep sharing knowledge and helping others find the answers they need. This community is the perfect place to learn together. IDNLearn.com has the answers you need. Thank you for visiting, and we look forward to helping you again soon.