Get detailed and accurate responses to your questions with IDNLearn.com. Discover comprehensive answers to your questions from our community of knowledgeable experts.
Sagot :
Answer:
the 16 candy box
Step-by-step explanation:
Answer:
16 candy bars for $10.
Step-by-step explanation:
This is because the price per candy bar when you buy 16 for $10(.625) is cheaper than that of 3 candy bars for $2(.6666666 and so on).
Thank you for using this platform to share and learn. Don't hesitate to keep asking and answering. We value every contribution you make. Your search for solutions ends here at IDNLearn.com. Thank you for visiting, and come back soon for more helpful information.