Join IDNLearn.com and start exploring the answers to your most pressing questions. Our platform provides accurate, detailed responses to help you navigate any topic with ease.

Olivia has $18.50 with her. She wants to buy an equal number of cookies and cakes. If the price for each cookie is $0.65 and each cake is $3.25, what is the most of each item she can buy?​