IDNLearn.com offers a unique blend of expert answers and community-driven insights. Ask any question and get a thorough, accurate answer from our community of experienced professionals.
Answer:
$3
Step-by-step explanation:
if 7 oranges cost $21,
cost of 1 orange = $21 / 7
= $3