IDNLearn.com provides a reliable platform for finding accurate and timely answers. Join our knowledgeable community and access a wealth of reliable answers to your most pressing questions.
8) Damiya has $20 for lunch. She bought
lunch 3 times last week and twice this
week. She now only has $7.50 left. How
much did each lunch cost? Write an
equation and show your work to solve.
Thank you for contributing to our discussion. Don't forget to check back for new answers. Keep asking, answering, and sharing useful information. Discover the answers you need at IDNLearn.com. Thanks for visiting, and come back soon for more valuable insights.