IDNLearn.com is your go-to resource for finding precise and accurate answers. Ask any question and receive timely, accurate responses from our dedicated community of experts.


Carla is renting a canoe. It costs $100 for 4 hours and $350 for 9 hours. What is the unit rate of change for this situation?