IDNLearn.com connects you with a global community of knowledgeable individuals. Our experts provide timely and accurate responses to help you navigate any topic or issue with confidence.

Ratios and Rates word problems

You can buy 3 apples at the quick market for $1.35. you can buy 5 of the same apples at stop and save for $1.05. which place is the better buy?


Sagot :

Answer:

Stop is better because you are saving

The stop


Explain: if you buy 3 apple fat a quick market it wil be