From everyday questions to specialized queries, IDNLearn.com has the answers. Join our knowledgeable community and get detailed, reliable answers to all your questions.
Sagot :
Answer:
2 dollars
Step-by-step explanation:
For 4 pounds of fruit he pays 8 dollars. If you use the unit rate it is 2 dollars for every one pound of fruit
Answer:
$2 per pound
Step-by-step explanation:
$8 / 4 pounds = $2 / 1 pound
Your participation means a lot to us. Keep sharing information and solutions. This community grows thanks to the amazing contributions from members like you. IDNLearn.com is your source for precise answers. Thank you for visiting, and we look forward to helping you again soon.