Join the IDNLearn.com community and start getting the answers you need today. Join our Q&A platform to get accurate and thorough answers to all your pressing questions.

justin was deciding between jujubes and some sour chews. if the jujubes are 3$ for 12 ounces and sour chews were 3.50$ for 14 ounces what would be the better buy?.

Sagot :

Answer:

14 onces

Step-by-step explanation:

beacuse its just 50 cents extra so might aswell

Answer:

jujubes

Step-by-step explanation:

im not so sure if im wright but

3x12 = 36

3.50x14 = 49

3 ÷ 12 = 0.25

3.50 ÷ 14 = 0.25