Get expert insights and community-driven knowledge on IDNLearn.com. Discover prompt and accurate answers from our community of experienced professionals.

Mr. Bulky’s Candy Emporium sells all candy items for $0.60 per ounce. Penny and Ruth each bought several different types of candy.

Sagot :

Answer: what’s the rest of the question? You didn’t provide enough data…✨

Step-by-step explanation: