Get expert insights and reliable answers to your questions on IDNLearn.com. Ask your questions and receive comprehensive and trustworthy answers from our experienced community of professionals.
Answer:
8.50 per 8 gallons is better
Step-by-step explanation:
40/30=1.33 per gallon
8.50/8=1.06 per gallon
pls mark branliest