Connect with experts and get insightful answers to your questions on IDNLearn.com. Ask your questions and receive comprehensive, trustworthy responses from our dedicated team of experts.

Salvador purchased 6 hamburgers for $20.94. If each hamburger costs the same amount, what was the cost for each hamburger?