IDNLearn.com: Your trusted source for finding accurate and reliable answers. Discover comprehensive answers to your questions from our community of experienced professionals.
Sagot :
Answer:
$17.97
Step-by-step explanation:
add everything up
- bananas: 6(0.75) = $4.50
- rice milk: $3.49
- strawberries: 2(4.99) = $9.98
Answer:
Divya purchases a container of rice milk at $3.49
two pounds of strawberries, $4.99 each; $9.98
six bananas at $0.75 each; $4.50
Therefore,
$3.49+$9.98+$4.50=$17.97
Jane spends a total of $17.97 on dessert.
Step-by-step explanation:
A cheerful teen willing to help,
stay salty,
be positive,
hope you find this useful...
We are delighted to have you as part of our community. Keep asking, answering, and sharing your insights. Together, we can create a valuable knowledge resource. Your questions deserve precise answers. Thank you for visiting IDNLearn.com, and see you again soon for more helpful information.