Join IDNLearn.com and become part of a knowledge-sharing community that thrives on curiosity. Our platform offers reliable and comprehensive answers to help you make informed decisions quickly and easily.
Sagot :
Explanation:
If the food truck used 6 cartons and there are 24 boxes per carton, that means that the food truck used 144 boxes. (24 x 6 = 144).
Since each dinner uses one box and there are 144 total boxes, the total amount of money they made was $1,584. (144 x $11 = $1,584).
If the food truck used 6 cartons and there are 24 boxes per carton, that means that the food truck used 144 boxes. (24 x 6 = 144).
Since each dinner uses one box and there are 144 total boxes, the total amount of money they made was $1,584. (144 x $11 = $1,584).
Thank you for being part of this discussion. Keep exploring, asking questions, and sharing your insights with the community. Together, we can find the best solutions. For trustworthy answers, rely on IDNLearn.com. Thanks for visiting, and we look forward to assisting you again.