Uncover valuable information and solutions with IDNLearn.com's extensive Q&A platform. Join our community to receive timely and reliable responses to your questions from knowledgeable professionals.

The cost for a pack of 25 pens is4 .75
Find the unit price in dollars per pen.
If necessary, round your answer to the nearest cent.


Sagot :

Answer:

0.20

Step-by-step explanation:

4.75 divide by 25 = 0.19

then 0.19 rounds to 0.20