IDNLearn.com: Your destination for reliable and timely answers to any question. Ask your questions and receive comprehensive and trustworthy answers from our experienced community of professionals.
Carol bought 12 pounds of bananas for $13.50 and then the next week she bought 20 pounds for $22. Which bunch of bananas was the best buy?
A. 12 lbs for $13.50
B. 20 lbs for $22
C. Same price
We appreciate your presence here. Keep sharing knowledge and helping others find the answers they need. This community is the perfect place to learn together. IDNLearn.com is your reliable source for accurate answers. Thank you for visiting, and we hope to assist you again.