Discover new knowledge and insights with IDNLearn.com's extensive Q&A platform. Join our community to access reliable and comprehensive responses to your questions from experienced professionals.

5 cups for $2. What is the price per cup?

Sagot :

Answer:

40 cents

Step-by-step explanation:

Hope this helps! Pls give brainliest!

Answer:

It would be 40 cents each!