IDNLearn.com is the place where your questions are met with thoughtful and precise answers. Find the information you need quickly and easily with our reliable and thorough Q&A platform.

Help on this please!!!!!!

Help On This Please class=

Sagot :

Answer:

Since the turkey costs $4.5 per pound and we need 2.6 pounds, we can simply multiply 4.5*2.6 to get $11.70 as the total cost.

Step-by-step explanation:

Answer: 11.70
Explanation: multiply 4.5and2.6 to get 11.7