Get detailed and accurate answers to your questions on IDNLearn.com. Our Q&A platform offers reliable and thorough answers to ensure you have the information you need to succeed in any situation.

if u could buy 500 individual nerds candies for $5 or 186 g of individual nerds candies for 5, which would be better ? why?

Sagot :

Answer: 500 individual nerds candies for $5 would be better bc u would have more candy and it would last a while

Explanation: would have more candies