IDNLearn.com offers a unique blend of expert answers and community-driven insights. Whether it's a simple query or a complex problem, our community has the answers you need.

Selena buys 4 peaches that weigh 1 pound in all. Each peach weighs the same amount. Peaches are on sale for $2.24 per pound.

Sagot :

Answer:

4 ounces   IF...

Step-by-step explanation:

(16 ounces to a pound)

are they asking how much each peach weighs? (16/4=4)