Find answers to your questions and expand your knowledge with IDNLearn.com. Discover comprehensive answers to your questions from our community of experienced professionals.

Selena buys 4 peaches that weigh 1 pound in all. Each peach weighs the same amount. Peaches are on sale for $2.24 per pound.

Sagot :

Answer:

4 ounces   IF...

Step-by-step explanation:

(16 ounces to a pound)

are they asking how much each peach weighs? (16/4=4)

Thank you for joining our conversation. Don't hesitate to return anytime to find answers to your questions. Let's continue sharing knowledge and experiences! IDNLearn.com is dedicated to providing accurate answers. Thank you for visiting, and see you next time for more solutions.