IDNLearn.com connects you with a global community of knowledgeable individuals. Our platform is designed to provide reliable and thorough answers to all your questions, no matter the topic.

Answer this for me pleaseeee….

Answer This For Me Pleaseeee class=

Sagot :

Questions in English:

1. How much do a dozen egg cost?

2. Do you eat lunch in your school cafeteria?

3. Do you find the Mexican food salty or spicy?

4. Do you sleep eight hours at night?

Answer:

1. Una docena de huevos cuesta 24 dolares.

2. Si, almuerzo en la cafeteria de mi escuela.

3. La comida Mexicana es muy picante.

4. Si, duerme 8 horas en la noche.