Find answers to your most challenging questions with the help of IDNLearn.com's experts. Get step-by-step guidance for all your technical questions from our knowledgeable community members.

Boxes of bouncy balls with 500 balls are sold to stores for $75.00. One store sells them to customers for 35 cents each. What is the difference between the unit buying price and the
selling price?