Get the information you need with the help of IDNLearn.com's expert community. Join our knowledgeable community and get detailed, reliable answers to all your questions.

If the price of gasoline is $5.25/gallon, what would the price be per liter of gasoline? (1 L = 1.057 qt., 4 qt. = 1 gal.) Show calculations