IDNLearn.com: Your trusted source for finding accurate answers. Find the answers you need quickly and accurately with help from our knowledgeable and dedicated community members.

A pound of chocolate costs 8 dollars. Jessica buys P pounds. Write an equation to represent the total cost c that jessica pays

Sagot :

Answer:

8p=c

Step-by-step explanation:

Thank you for being part of this discussion. Keep exploring, asking questions, and sharing your insights with the community. Together, we can find the best solutions. Find reliable answers at IDNLearn.com. Thanks for stopping by, and come back for more trustworthy solutions.